I Niedziela Adwentu (3 XII 2017)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela – 03.12 – I Niedziela Adwentu

• poniedziałek – 04.12 – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

• wtorek – 05.12 – Dzień powszedni

• środa – 06.12 – Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

• czwartek – 07.12 – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

• piątek – 08.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

• sobota – 09.12 – Dzień powszedni

• niedziela – 10.12 – II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Rekolekcjami „Muszę być świętym” , prowadzonymi przez ks. Bartosza Serugę MS rozpoczynamy czas Adwentu. Tradycyjnie nauki rekolekcyjne będą od poniedziałku do środy, podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, oraz podczas Liturgii Słowa o 19.30. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i stronie parafii. We wtorek i w środę będzie zbierana taca, jako wyraz wdzięczności za posługę rekolekcyjną.

2. Całe rodziny zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po Mszy zapraszamy dzieci na wspólne śniadanie. Informujemy, że w tym czasie nie będzie mszy św. o godz. 7.00

3. W środę o 16.30, nasz kościół odwiedzi św. Mikołaj, rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt w zakrystii.

4. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy szczególnie mamy oczekujące na narodziny swoich dzieci.

5. W dniach od 8 do 10 grudnia odbędzie się w naszej parafii kurs Nowe Życie z Bogiem, na który serdecznie zapraszamy. Wszelkie informacje na temat kursu można znaleźć na ulotkach, plakatach i stronie parafii.

6. W naszym Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów powstaje nowa rzeczywistość świeckich zaangażowanych w charyzmat i misję Zgromadzenia tzw. Świeccy Saletyni.  Wszystkich zainteresowanych tym tematem, zwłaszcza członków wspólnot istniejących w Parafii, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w salkach parafialnych we wtorek 5 grudnia, o godz. 20.30.

7. Caritas w okresie Adwentu rozprowadza świece na stół wigilijny, zaprasza do składania do koszów trwałej żywności na paczki świąteczne dla potrzebujących. Jest również skarbona na jałmużnę dla biednych. Podobnie jak w ubiegłym roku jest choinka adwentowa. Na choince znajdującej się po lewej stronie ołtarza, zamiast ozdób świątecznych zawieszone zostały kartki, wewnątrz których zapisane są potrzeby konkretnych rodzin, bądź też samotnych osób naszej parafii. Zapraszamy tych wszystkich którzy chcą pomóc, mają takie pragnienie i możliwości, żeby zabrać jedną z tych kartek i zakupić to co jest tam zapisane i w ten sposób pomóc konkretnym rodzinom. W tym roku przy choince pojawiły się również Cegiełki, dzięki którym chcemy zebrać pieniądze na pomoc w zakupie platformy schodowej dla niepełnosprawnego 16 letniego Damiana.

8. W następną niedzielę 10 grudnia o 13.30, zapraszamy na koncert z Chóru Warszawskiego i orkiestry Warsaw Camerata pod batuta Pawła Kosa –Nowickiego. W programie koncertu znajdują się utwory Antonio Vivaldiego i Arcangelo Corellego. Szczegóły na plakatach.

9. Zainteresowanych warsztatami dla ojców 7 sekretów efektywnego ojcostwa, zapraszamy w dniach 8-9 grudnia, do Rybia koło Warszawy, szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://tato.net/wydarzenia/7srybie/

10. Życzymy Wam wszystkim wielu łask w nadchodzącym tygodniu.