I Niedziela Wielkiego Postu (18 II 2018)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela – 18.02 – Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

• poniedziałek – 19.02 – Dzień powszedni

• wtorek – 20.02 – Dzień powszedni

• środa – 21.02 – Dzień powszedni

• czwartek – 22.02 – Święto katedry św. Piotra Apostoła

• piątek – 23.02 – Dzień powszedni

• sobota – 24.02 – Dzień powszedni

• niedziela – 25.02 – Druga Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Weszliśmy w okres Wielkiego Postu, zapraszamy do dobrego przeżycia tego czasu. Niech pomocą będą nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątki, godz. 17.15 dla dzieci i dorosłych, a o 20.00 dla młodzieży i dorosłych.

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca, a więc kolejna kwesta na dalszy remont naszej świątyni, dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel, również za te wpłacane na konto naszej parafii. Dziś również o 15.30, zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie.

3. W poniedziałek zapraszamy o 18.00 na Mszę św., wszystkich modlących się w Różach Różańcowych na Mszę św. w ich intencji.

4. W środę zapraszamy na nowennę, Mszę św. i spotkanie wszystkich członków ARSu.

5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Januszem Kręcidło MS, w ramach parafialnego Uniwersytetu Biblijnego.

6. W piątek, na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie, młodszą grupę przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Również w piątek, po Drodze Krzyżowej o godz. 20.oo (ok 21.00) zapraszamy do kawiarenki na film „Dunkierka” w ramach Wielkopostnych Wieczorów z Filmem.

8. Zapraszamy mężczyzn – ojców na warsztaty, 7 sekretów efektywnego ojcostwa, które odbędą się w naszej parafii w dniach 9-10 marca. Szersze informacje na stronie parafii, zapisy w zakrystii lub drogą elektroniczna na adres parafii.

9. W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Wawrzyniec Skraba MS.

10. W kolejną niedzielę zapraszamy również na kolejny kiermasz ciast organizowany przez grupę młodzieży wybierającej się na ŚDM do Panamy.

11. Zwracamy się w prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas naszej parafii, bądź Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży działający przy naszym Zgromadzeniu. Numery KRS i wszelkie potrzebne informacje, znajdują się na stoliku pod chórem, plakatach i stronie parafii.

12. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

  • Filip Łukasiewicz, zamieszkały w naszej parafii, stanu wolnego i Agnieszka Mitrzak, zamieszkała w Łukowie, stanu wolnego, zapowiedź druga.