II Niedziela Adwentu (10 XII 2017)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela – 10.12 – II Niedziela Adwentu

• poniedziałek – 11.12 – Dzień powszedni

• wtorek – 12.12 – Dzień powszedni

• środa – 13.12 – Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

• czwartek – 14.12 – Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

• piątek – 15.12 – Dzień powszedni

• sobota – 16.12 – Dzień powszedni

• niedziela – 17.12 – III Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy czas Adwentu, zapraszamy na Msze św. Roratnie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po Mszy zapraszamy dzieci na wspólne śniadanie. Informujemy, że w tym czasie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

2. Zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30, czyli około 13.30, na adwentowy koncert Chóru Warszawskiego i orkiestry Warsaw Camerata, pod batutą Pawła Kosa – Nowickiego. W programie koncertu znajdują się utwory Antonio Vivaldiego i Arcangelo Corellego.

3. W środę o 20.00, zapraszamy na wieczorne spotkanie mężczyzn, szczególnie uczestników warsztatów dla ojców, na spotkanie w ramach nowo powstającego Klubu Ojca. W programie o godz. 20.00 modlitwa ojców za swoje rodziny, a później o 20.30 spotkanie w salkach.

4. W czwartek zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Januszem Kręcidło MS, w ramach naszego parafialnego Uniwersytetu Biblijnego. Początek po wieczornej Mszy św. około 18.45.

5. Również w czwartek, zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie o godz. 19.30.

6. W piątek zapraszamy na kolejny wieczór z grami planszowymi w kawiarence, początek godz. 19.00. Również w piątek o 19.00, zapraszamy starszą grupę przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7. Młodzież wyjeżdzająca na ŚDM do Panamy, zaprasza w następną niedzielę na kiermasz ciast i ręcznie robionych ozdób choinkowych.

8. Również w następną niedzielę zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15.30.

9. Caritas rozprowadza w przedsionku kościoła świece na stół wigilijny, tradycyjnie są również kosze na trwałą żywność i skarbona na datki dla potrzebujących. Jest również adwentowa choinka, przystrojona kartkami z potrzebami naszych parafian, za każda kartką stoi rodzina lub osoba samotna, która jest w potrzebie. Zapraszamy tych, którzy chcą pomóc, o zabranie kartki, na której znajdują się potrzebne informacje i kontakt do Caritasu.

10. Informujemy, że dzięki Waszej wielkiej ofiarności udało się zebrać pieniądze potrzebne na zakup platformy dla niepełnosprawnego Damiana. W imieniu rodziny wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

11. W bocznej nawie po prawej stronie kościoła znajdują się opłatki wigilijne i kalendarze saletyńskie na rok 2018.

12. Życzymy Wam wszystkim wielu łask w nadchodzącym tygodniu.