Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa (31 XII 2017)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela – 31.12 – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

• poniedziałek – 01.01 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

• wtorek – 02.01 – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

• środa – 03.01 – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa

• czwartek – 04.01 – Dzień powszedni

• piątek – 05.01 – Dzień powszedni

• sobota – 06.01 – Uroczystość Objawienia Pańskiego

• niedziela – 07.01 – Święto Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy dziś niedzielę Świętej Rodziny, po każdej Mszy św. zapraszamy rodziny do indywidualnego błogosławieństwa. Po Mszy św. o godzinie 18.00, zapraszamy na nabożeństwo na zakończenia starego roku. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy św o godzinie 19.30.

2. Jutro Nowy Rok, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, zapraszamy na Msze św. według porządku niedzielnego.

3. Od wtorku rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. kolędę. Chcemy razem z Wami, w modlitwie prosić o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku. Prosimy, aby podczas kolędy w miarę możliwości była obecna cała rodzina, a na stole znalazł się biały obrus, Pismo św., krzyż, świece i woda święcona. Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od godz. 17.00, a w sobotę od godz. 15.00. W tym tygodniu odwiedzimy parafian zamieszkałych przy następujących ulicach:
Wtorek: Dziupli i Naukowa nr 4 i 6, Środa: Naukowa, Czwartek: Krańcowa nr od 1 do 51, Piątek: Jutrzenki i Wyrzyska
Nowych mieszkańców parafii, chcących przyjąć kapłana z wizytą, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub drogą elektroniczną na adres parafii (warszawa@saletyni.pl).

4. W środę w nowennie i wieczornej Eucharystii wraz ze wspólnotami Domowego Kościoła będziemy modlić się w intencji rodzin.

5. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy na Jasełka, dzielenie opłatkiem i wspólne kolędowanie. Na tę Msze św. zapraszamy szczególnie, wszystkie wspólnoty naszej parafii.

6. W następną niedzielę 7 stycznia o godz. 16.00, zapraszamy na koncert kolęd naszej scholii rodzinnej zatytułowany: „Tylko jedna jest taka noc”.  Gościem tego dnia, w naszej parafii będzie ks. Stanisław Kowalski MS, posługujący w Zaporożu na Ukrainie, który będzie głosił kazania i kwestował na rzecz budowy nowego kościoła.

7. Kancelaria parafialna w styczniu będzie czynna we wtorki i czwartki o stałej porze.

8. Życzymy Wam dobrej zabawy sylwestrowej i wielu łask w Nowym Roku.