XXIV Niedziela Zwykła (17 IX 2017)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 17.09 – XXIV Niedziela Zwykła

• poniedziałek, 18.09 – Dzień powszedni

• wtorek, 19.09 – Dzień powszedni

• środa, 20.09 – Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

• czwartek, 21.09 – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

• piątek, 22.09 – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

• sobota, 23.09 – Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

• niedziela, 24.09 – XXV Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1.  Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Uroczystości rozpoczniemy w sobotę Mszą św. o godz. 18.00, a po niej zapraszamy na koncert zespołu Matula z Krakowa. Razem z muzykami poprzez śpiew będziemy uwielbiać Boga. W niedzielę szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową pod przewodnictwem ks. Stanisława Michalskiego MS, o godz. 12.30.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a więc kolejna kwesta na spłacenie należności za remont naszej świątyni. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel, również za te wpłacane na konto parafii.

3. W najbliższy wtorek 19 września przypada 171 rocznica objawienia Matki Bożej w La Salette, patronki naszej parafii. Zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św., a wieczorem na modlitwę różańcową o godz. 20.30, apel i procesję ze światłem do figury Matki Bożej.

4. Rozpoczynają się spotkania wspólnoty Oazy Nowego Życia. Chętnych uczniów klas siódmych i starszych zapraszamy w środy o godz. 16.30 do salki parafialnej.

5. W środę zapraszamy członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej na Msze Św. o godz. 18.00 a po Eucharystii na spotkanie formacyjne.

6. Zapraszamy chłopców, którzy chcą być ministrantami na spotkania we wtorki o godz. 16.30, natomiast ministrantów zapraszamy na spotkanie o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych, w piątek o godz. 16.30 w  salce parafialnej. Natomiast dzieci, które chcą należeć do scholii zapraszamy na próbę śpiewu w sobotę o godz. 10.00 w salce parafialnej.

7. W piątek 22 września o godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie młodzież klas 3 gimnazjum i starszą, która chce rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

8. Życzymy Wam wszystkim radosnego świętowania i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

  • Adam Piotr Magdziarz, stanu wolnego, zamieszkały w naszej parafii i Daria Nurbiewicz, stanu wolnego, zamieszkała w parafii św. Jana Ewangelisty w Warszawie, zapowiedź pierwsza.