Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji

Kurs Nowe Życie z Bogiem (31.03-2.04.2017 r.)

W dniach 31 marca do 2 kwietnia 2017 r. odbył się kolejny w naszej parafii kurs „Nowe Życie z Bogiem”, w którym uczestniczyło 35 osób.

Kurs zorganizowali i poprowadzili członkowie Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji działającej w parafii wraz z księdzem Mirkiem, i z braćmi i siostrami ze wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej z Rzeszowa. Kursy organizowane są dwa razy w roku i dają niepowtarzalną szansę zbudowania osobistej, i bezpośredniej relacji z Chrystusem.

Trzy dni spędzone razem były nie tylko okazją do wspólnej modlitwy, słuchania słowa Bożego, indywidualnych rozmów, ale także okazją do zobaczenia, że Jezus jest obecny w drugim człowieku i przez niego działa. Tym bardziej cieszy nas tak liczna grupa uczestników, która poddała się Jego woli i działaniu Ducha Świętego. Chwała Panu!

Przemek

Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji jest otwarta na nowe osoby, które chcą docierać do innych z Dobrą Nowiną i doświadczyć działania Boga w swoim życiu. Zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19.00, w sali na 1 piętrze na tyłach kościoła (wejście od ul. Cietrzewia).

IMG_0032

 


 

Rekolekcje o liturgii

W dniach 3-5.03.2017 r., w Ośrodku Rekolekcyjnym im. św. Jana Pawła II w Kaniach odbyły się rekolekcje dla Wspólnoty Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Ich tematem była Liturgia – jako źródło wody życia, a prowadzącymi byli ks. Marcin Libera MS oraz pasterz naszej wspólnoty – ks. Mirosław Opiela MS.

Jak na Wielki Post przystało rekolekcje rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową, której rozważania pomogły nam wejść w temat pojednania i przebaczenia. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pozwoliła nam w ciszy i skupieniu przeżywać podarowany nam czas, a podczas sobotniej Liturgii Pokutnej mogliśmy przeżyć nasze pojednanie z Bogiem i ludźmi.

ks. Marcin w katechezach pomógł nam zrozumieć znaczenie i wartość znaków i symboli używanych w liturgii. Zasnuci dymem kadzidła, przyjęliśmy światło świec jako kaganek oświetlający naszą wspólną drogę do Pana… uczyliśmy się także, jak walczyć ze złem, które codziennie próbuje wkradać się w nasze życie i siać w nim niepokój.

W niedzielę dobiegł końca czas naszych rekolekcji – tradycyjnie żal było się rozstawać! Eucharystię zakończyło rozesłanie nas do dalszego ewangelizowania. Pan posyłając każdego z nas powiedział: Przeto idź, a Ja będę przy ustach twoich i pouczę cię, co masz mówić (Wj 4,12), a nasi pasterze dodali: Mówcie o Bogu, jakiego znacie. Umocnieni wspólnie spędzonym czasem, wyruszyliśmy więc w drogę powrotną – do swoich domów, rodzin, znajomych, miejsc pracy…, aby nieść Dobrą Nowinę i opowiadać, jak dobry jest Pan!

unnamed

 

Renata

 

_MG_7600_small

 


 

Kurs Nowe Życie z Bogiem (9-11.12.2016 r.)

W dniach 9-11 grudnia w naszej parafii odbył się Kurs Nowe Życie z Bogiem, który poprowadziła pięcioosobowa ekipa z Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Rzeszowa oraz członkowie tutejszej Wspólnoty wraz z ks. Mirkiem.

W Kursie uczestniczyło 30 osób z Warszawy i okolic. Był to wspaniały czas poznawania Bożego Słowa, przyjmowania Dobrej Nowiny do własnego życia, wspólnej modlitwy i uwielbienia Jezusa.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach Kursu w przyszłym roku!:)

sne


 

 

 

Spotkania:

– wtorek, godz. 19.00

– drugi wtorek miesiąca – godz. 19.00 – Eucharystia

Miejsce: zaplecze duszpasterskie (wejście od ul. Cietrzewia).

Pasterz:

ks. Mirosław Opiela MS

Odpowiedzialni:

Aneta Ciechomska

Ewa Krzyżewska-Kuran

Przemysław Pardel
SSNE_logo_PL_200x200