III Niedziela Wielkiego Postu (4 III 2018)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela – 04.03 – Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

• poniedziałek – 05.03 – Dzień powszedni

• wtorek – 06.03 – Dzień powszedni

• środa – 07.03 – Dzień powszedni

• czwartek – 08.03 – Dzień powszedni

• piątek – 09.03 – Dzień powszedni

• sobota – 10.03 – Dzień powszedni

• niedziela – 11.03 – Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Witamy w naszej wspólnocie ks. biskupa Radosława Zmitrowicza z Ukrainy, dziękujemy za słowo skierowane do nas. Po Mszy św. ks. Biskup będzie kwestował na rzecz seminarium w swojej diecezji.

2. Dziś imieniny obchodzi pasterz naszej diecezji, kardynał Kazimierz Nycz, pamiętajmy o nim w modlitwie. Dziś również z racji pierwszej niedzieli miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17.00, a w piątki na Drogę Krzyżową, o godz. 17.15 i 20.00. W piątki po wieczornej drodze krzyżowej, zapraszamy do kawiarenki na wieczór z dobrym filmem.

4. We wtorek wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza o 19.00 na Mszę św. i modlitwę wstawienniczą.

5. W środę o 18.00, zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin, z udziałem wspólnot Domowego Kościoła. Małżeństwa zainteresowane formacją w tej wspólnocie zapraszamy po środowej Mszy św. na spotkanie w kawiarence.

6. W czwartki wielkiego postu, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.

7. Również w czwartek zapraszamy wszystkich chcących się włączyć w oprawę śpiewem Triduum Paschalnego, na próbę o godz. 18.30 w salkach.

8. W piątek o godz. 19.00, spotkanie młodszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9. Caritas rozprowadza w przedsionku świece na stół wielkanocny. Tradycyjnie wystawione są kosze na trwałą żywność i skarbona na jałmużnę. Na skarbonie są ulotki z listą najbardziej potrzebnych produktów spożywczych.

10. Zwracamy się w prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas naszej parafii, bądź Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży działający przy naszym Zgromadzeniu. Numery KRS i wszelkie potrzebne informacje, znajdują się na stoliku pod chórem, plakatach i stronie parafii. Tradycyjnie wystawione są kosze na trwałą żywność i skarbona na jałmużnę.

11. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

  • Wojciech Łukasz Wójcik, stanu wolnego i Ada Kunze, stanu wolnego,oboje zamieszkali w naszej parafii, zapowiedź druga.
  • Patryk Dąbrowski, stanu wolnego i Paulina Jolanta Szczepańska, stanu wolnego, oboje zamieszkali w naszej parafii, zapowiedź druga.
  • Mateusz Maciej Kaczmarczyk, stanu wolnego, zamieszkały w Warszawie i Katarzyna Pytlarczyk, stanu wolnego, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź pierwsza.