IV Niedziela Wielkiego Postu (11 III 2018)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela – 11.03 – Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

• poniedziałek – 12.03 – Dzień powszedni

• wtorek – 13.03 – Dzień powszedni

• środa – 14.03 – Dzień powszedni

• czwartek – 15.03 – Dzień powszedni

• piątek – 16.03 – Dzień powszedni

• sobota – 17.03 – Dzień powszedni

• niedziela – 18.03 – Piąta Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.Witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakonów Piotra i Dawida. Będą oni z nami przez marzec i kwiecień, polecamy ich waszej życzliwości i modlitwie.

2. Zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 19.30 na wieczór uwielbienia, prowadzony przez naszych diakonów wspólnie z muzykami.

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 17.00, a w piątki na Drogę Krzyżową, o godz. 17.15 i 20.00. W piątki po wieczornej drodze krzyżowej, zapraszamy do kawiarenki na wieczór z dobrym filmem.

4. W środę zapraszamy mężczyzn – ojców, na spotkanie Klubu Ojca. W programie, modlitwa za rodziny o godz. 20.00 w kościele, a później spotkanie w kawiarence.

5. W czwartki wielkiego postu, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00.

6. Również w czwartek, zapraszamy wszystkich chcących się włączyć w oprawę śpiewem Triduum Paschalnego, na próbę o godz. 18.30 w salkach.

7. W piątek o godz. 19.00, spotkanie młodszej oraz starszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

8. Caritas rozprowadza w przedsionku świece na stół wielkanocny. Tradycyjnie wystawione są kosze na trwałą żywność i skarbona na jałmużnę. Na skarbonie są ulotki z listą najbardziej potrzebnych produktów spożywczych. Obok skarbony znajdują się ręcznie zrobione kartki świąteczne, dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony, jako pomoc w wyjeździe młodzieży do Panamy.

9. W najbliższy weekend zapraszamy na kurs Nowe Życie z Bogiem. Początek w piątek o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.

10. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na wielkopostny koncert chóru ARS CANTATA, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

11. Zwracamy się w prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas naszej parafii, bądź Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży działający przy naszym Zgromadzeniu. Numery KRS i wszelkie potrzebne informacje, znajdują się na stoliku pod chórem, plakatach i stronie parafii. Tradycyjnie wystawione są kosze na trwałą żywność i skarbona na jałmużnę.

12. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

  • Mateusz Maciej Kaczmarczyk, stanu wolnego, zamieszkały w Warszawie i Katarzyna Pytlarczyk, stanu wolnego, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź druga.
  • Maciej Kępka, stanu wolnego, zamieszkały w naszej parafii i Katarzyna Rafeld, stanu wolnego, zamieszkała w Rykach, zapowiedź pierwsza.