V Niedziela Wielkiego Postu (18 III 2018)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela – 18.03 – Piąta Niedziela Wielkiego Postu

• poniedziałek – 19.03 – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

• wtorek – 20.03 – Dzień powszedni

• środa – 21.03 – Dzień powszedni

• czwartek – 22.03 – Dzień powszedni

• piątek – 23.03 – Dzień powszedni

• sobota – 24.03 – Dzień powszedni

• niedziela – 25.03 – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Zapraszamy dzisiaj po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, na wielkopostny koncert pieśni pasyjnych, zatytułowany ZAWITAJ UKRZYŻOWANY, w wykonaniu chóru ARS CANTATA, pod batutą pani Anny Celmer-Falkiewicz.

2. Dziś, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, kolejna kwesta na dalszy remont naszej świątyni, a o 15.30 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzin.

3. Jutro w uroczystość św. Józefa zapraszamy wszystkich modlących się w Różach Różańcowych, na Mszę św. o godz. 18.00 w ich intencji.

4. Członków ASR-u zapraszamy w środę na nowennę, Mszę św. i spotkanie.

5. W czwartek po wieczornej Mszy św., zapraszamy na parafialny Uniwersytet Biblijny pod przewodnictwem ks. prof. Janusza Kręcidły MS.

6. Również w czwartek, zapraszamy wszystkich chcących się włączyć w oprawę śpiewem Truduum Paschalnego, na próbę o godz. 18.30 w salkach.

7. W piątek zapraszamy na jedyną tego dnia Drogę Krzyżową, ulicami naszej parafii. W tym roku przejdziemy następującymi ulicami: Cietrzewia, Konewki, Husarska, Wilczycka, Cietrzewia.

8. Caritas rozprowadza w przedsionku świece na stół wielkanocny. Tradycyjnie wystawione są kosze na trwałą żywność i skarbona na jałmużnę. Na skarbonie są ulotki z listą najbardziej potrzebnych produktów spożywczych.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa wprowadzi nas w tajemnice Wielkiego Tygodnia. Młodzież jadąca na ŚDM do Panamy, będzie przed kościołem rozprowadzać własnoręcznie zrobione palmy, z których dochód będzie przeznaczony na ich wyjazd. Zachęcamy do wsparcia ich w taki sposób.

10. W najbliższą sobotę w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Szukamy wolontariuszy wśród młodzieży do posługi podczas tego wydarzenia. Chętnych zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

11. Zwracamy się w prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas naszej parafii, bądź Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży działający przy naszym Zgromadzeniu. Numery KRS i wszelkie potrzebne informacje, znajdują się na stoliku pod chórem, plakatach i stronie parafii. Tradycyjnie wystawione są kosze na trwałą żywność i skarbona na jałmużnę.

12. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

  • Maciej Kępka, stanu wolnego, zamieszkały w naszej parafii i Katarzyna Rafeld, stanu wolnego, zamieszkała w Rykach, zapowiedź druga.
  • Szymon Greipner, stanu wolnego i Anna Wajszczuk, stanu wolnego, oboje zamieszkali w naszej parafii, zapowiedź pierwsza.
  • Robert Adamowicz, stanu wolnego i Magdalena Suchorab, stanu wolnego, oboje zamieszkali w naszej parafii, zapowiedź pierwsza.
  • Dariusz Chustecki, stanu wolnego i Katarzyna Adela Jamiołkowska, stanu wolnego, oboje zamieszkali w naszej parafii, zapowiedź pierwsza.