XXIV Niedziela Zwykła (15 IX 2019)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 15.09 – Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

• poniedziałek, 16.09 – Wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

• wtorek, 17.09 – Dzień Powszedni

• środa, 18.09 – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

• czwartek, 19.09 – Dzień Powszedni, 173 rocznica Objawienia Maryi na La Salette

• piątek, 20.09 – Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

• sobota, 21.09 – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

• niedziela, 22.09 – Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej z La Salette

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Odpust Parafialny ku czci naszej patronki Matki Bożej z La Salette. Słowo podczas Mszy św. głosił będzie ks. Bohdan Dutko MS. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 12.30.

2. Również za tydzień zapraszamy dzieci klas 3 wraz z rodzicami na godz. 16.00 na Mszę św. i spotkanie organizacyjne, które rozpocznie przygotowanie do I Komunii Świętej.

3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a więc kolejna kwesta na dalszy remont naszej świątyni. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na ten cel, również za te wpłacane na konto parafii.

4. Członków Apostolstwa Rodziny Saletyńskiej i wszystkich pragnących zgłębiać Orędzie Matki Bożej z La Salette, zapraszamy w środę wieczorem na nowennę, Mszę św. i spotkanie.

5. W najbliższy czwartek 19 września przypada 173 rocznica objawienia Matki Bożej w La Salette dwojgu pastuszkom Melani i Maksyminowi. Zapraszamy w czwartek wieczorem o 20.30 na modlitwę różańcową, apel i procesję ze światłem do figury Matki Bożej. Przez cały wrzesień zapraszamy na nabożeństwa z rozważaniem Orędzia z La Salette, codziennie o 17.30.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do kawiarenki na spotkanie Klubu Mam.

7. Również w piątek o godz. 19.00 spotkanie dla grupy młodszej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (licealiści, którzy ukończyli 8 klasę szkoły podstawowej).

8. Nasza schola rodzinna Żywioł wszelki zaprasza przedszkolaków i dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami, do wspólnej modlitwy śpiewem podczas Mszy św. o godz. 11.00. Próby w każdą sobotę w salkach o godz. 10.30.

9. Zapraszamy ministrantów i wszystkich chłopców chcących być ministrantami na spotkanie w środę o 16.30 w zakrystii.

10. Informujemy, ze są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 28 września (sobota). Zapisy w zakrystii.

11. Uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich zapraszamy na spotkania Oazy Młodzieżowej. W każdy piątek rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 18.00 w kościele.