XXX Niedziela zwykła (28 X 2018)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 28.10 – Trzydziesta Niedziela Zwykła

• poniedziałek, 29.10 – Dzień Powszedni

• wtorek, 30.10 – Dzień Powszedni

• środa, 31.10 – Dzień Powszedni

• czwartek, 1.11 – Uroczystość Wszystkich Świętych

• piątek, 2.11 – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

• sobota, 3.11 – Dzień Powszedni

• niedziela, 4.11 – Trzydziesta Pierwsza Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Młodzież wyjeżdżająca na ŚDM w Panamie zaprasza dzisiaj po Mszach św. do kawiarenki na kiermasz domowych ciast.

2. Dziś również przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz schroniska dla bezdomnych mężczyzn, znajdującego się w naszej parafii przy ul. Dojazdowej.

3. Dziś o godz. 16.00, zapraszamy na Mszę św. dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.

4. W czwartek, 1 listopada, przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia będą odprawiane w porządku niedzielnym, oprócz Mszy św. o godz. 19.30. Msza św. na cmentarzu włochowskim rozpocznie się o godz. 12.00.

5. Zapraszamy w listopadzie na wspólną modlitwę za zmarłych tzw. wypominki, codziennie o godz. 17.30 i na Mszę św. gregoriańską za zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki wypominkowe, prosimy o czytelne zapisanie imion zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie i w wypominkach rocznych.

6. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, a więc do 8 listopada można pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny za zmarłych, poprzez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

7. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Zapraszamy tego dnia na Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00, i dodatkową o godz. 9.00.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na spowiedź od 17.30, a w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na patriotyczny koncert chóru Ars Cantata zatytułowany Gdzie jesteście ułani.