Pielgrzymka do Dębowca

Kiedy: 15-18 wrzesień (czwartek-niedziela), jest również możliwość uczestnictwa tylko w sobotę i niedzielę.

Koszt uczestnictwa: 60 zł, druga osoba z rodziny 30 zł, kolejne gratis.

Dojazd do Rzeszowa w środę (14 września) po południu lub czwartek rano, jedziemy na własną rękę (swój samochód, pociąg itp.), lub wspólnie komunikacją autobusową. Powrót do Warszawy po pielgrzymce podobnie.

Koniecznie trzeba zabrać ze sobą: śpiwór, karimatę, dobre wygodne buty, coś na słońce, coś na deszcz, pogoda może być różna, kubek, nóż, widelec, różaniec, plastry, bandaż elastyczny. Noclegi i posiłki u mieszkańców miejscowości, przez które będziemy przechodzić. Bagaże jadą samochodem, ze sobą niesiemy podręczne rzeczy w małym plecaku (kto był na pielgrzymce pieszej to wie).

Spotkanie organizacyjne: niedziela 11 IX, godz. 17.00 w salkach parafialnych

Początek pielgrzymki: czwartek 15 wrzesień – Msza św. o godz. 7.00, Kościół Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, ul Dąbrowskiego 71.

Trasa:
Czwartek 15 IX: Rzeszów–Niechobrz–Czudec- Pstrągowa (pierwszy nocleg).
Piątek 16 IX: Pstrągowa–Nawsie–Wielopole Skrzyńskie – Wiśniowa ( drugi nocleg, Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00).
Sobota 17 IX: Wiśniowa–Frysztak–Szebnie–Tarnowiec (ostatni nocleg, Msza św. w kościele parafialnym godz. 18.00).
Niedziela 18 IX: Tarnowiec–Glinik Polski–Zarzecze-Dębowiec (dochodzimy do Dębowca na uroczystą sumę odpustową o godzinie 11, po Mszy św. posiłek i wyjazd do Rzeszowa a potem do Warszawy).

Pielgrzymka rowerowa z Rzeszowa do Dębowca
Dojazd tak samo jak pielgrzymi piesi, z tym ze trzeba zabrać ze sobą rower. Wspólna Msza św. na początek, a dalej rowerzyści jada swoja drogą. Wszelkie informacje i zapisy odbywają się poprzez stronę internetową www.rowerowa.eu.

Uwaga: Dla osób, które przyjadą do Rzeszowa w środę (popołudniu, wieczorem, w nocy), organizujemy nocleg w Domu Zakonnym w śpiworze na karimacie (taki pielgrzymkowy).