Odnowa w Duchu Świętym


Ruch charyzmatyczny opiera się na założeniu, że chrześcijanie – podobnie jak w Kościele pierwotnym – są obdarowywani charyzmatami, którymi służą ku zbudowaniu wspólnoty Kościoła. Odnowa w Duchu Świętym gromadzi wielu ludzi świeckich w różnym wieku i z różnych środowisk, odnajdujących dzięki niej swoje miejsce w Kościele i świecie. Osoby te tworzą grupy modlitewne.

Grupy modlitewne spotykają się co tydzień na spotkaniach modlitewnych, których głównym elementem jest głośna, żywa modlitwa. Mają one najczęściej strukturę otwartą, lecz pewne elementy spotkania powtarzają się: zaproszenie Ducha Świętego do prowadzenia spotkania, uwielbienie Boga (ten rodzaj modlitwy przeważa), słuchanie Słowa Bożego, nauczanie, osobiste świadectwo życia niektórych uczestników spotkania. Na spotkaniach modlitewnych ujawniają się charyzmaty. Grupy modlitewne prowadzone są najczęściej wspólnie przez duszpasterza i zespół świeckich animatorów z liderem na czele.

Spotkania:
wtorek – godz. 19.00 – spotkanie ze Słowem Bożym;
pierwszy wtorek miesiąca – godz. 19.00 – Eucharystia, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w powierzonych intencjach.

Miejsce: zaplecze duszpasterskie (wejście od ul. Cietrzewia): salka na górze lub kościół parafialny


AKTUALNOŚCI

Wtorek, 21.03.2017

W tydzień po tym jak rozpoczęliśmy spotkanie od skruchy za nasze grzechy, przyszło Słowo o przebaczeniu wg ewangelii św. Mateusza 18,21-35 i bardzo nas dzielenie wzbogaciło – najważniejsza dla mnie myśl jest ta, że nie wystarczy modlić się za tych, którzy mnie skrzywdzili, o to bym im umiała przebaczyć, ale nie mogę zapominać o tych, którym jest trudno mi wybaczyć doznane za moją przyczyną krzywdy i za nich też się modlić.
Za tydzień będzie nasza Msza św. – ze względu na REO nie będzie naszej mszy św. ani w kwietniu, ani w maju, więc dobrze byłoby ją choć teraz przeżyć i omodlić również REO. Po Mszy św. – spotkanie organizacyjne dotyczące REO, przydziału zadań, przygotujmy się na to, jaki obowiązek będziemy chcieli na siebie wziąć w tym dziele.
Bardzo wszystkich ściskam i zapraszam LICZNIE na najbliższe spotkanie – żebyśmy mogli dobrze się przygotować.

Wtorek, 14.03.2017

I zaczynamy REO!!!!!
Już 04.04. bardzo się cieszę tym bardziej, że wczorajsze Słowo bardzo nas do tego zachęca – (Izajasz,55,1-3 do połowy.)
Poza tym już 04.06 jest zesłanie Ducha św. Nasze REO skończy się później, a więc przygotowywać musimy jedno i drugie jednocześnie.
Było nas wielu – bardzo jest teraz nasza obecność potrzebna, zadbajcie o to, bo nasze przygotowanie Duchowe przełoży się na jakość tych rekolekcji.

Wtorek, 21.02.2017

Kochani,
Rozważaliśmy Słowo z Jeremiasza 31,31-34 – bardzo korespondujące z naszymi przeżyciami z jubileuszu 50-lecia Odnowy…
Wszystkiego Nowego!!…
We wtorek najbliższy  AGAPA OSTATKOWA!!!!
Każdy, kto ma ochotę niech przyniesie to, na co ma ochotę!!!
Najpierw się krótko pomodlimy – a potem…….zajadamy.. i gadamy… i się cieszymy…

Wtorek, 14.02.2017

Kochani,
Wczoraj rozważaliśmy Słowo z niedzieli z księgi Mądrości Syracha (15,15-20), które to Słowo, jak się okazało podczas dzielenia, w niedzielę zapadło w wiele serc. Chwała Panu za wolność wyboru, za jego wierność mimo naszych złych wyborów……….

Dzięki za dzielenie……..

W piątek zaczynają się obchody jubileuszu 50-lecia Odnowy.

Do zobaczenia

odnowa50lecie

Wtorek, 07.02.2017

Kochani!
Dzięki wszystkim za wczorajszą Mszę św. i za wspólną Modlitwę.
Za tydzień nasze zwykłe spotkanie, a od 17.02 świętujemy u św. Marcina 50-lecie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym!!

Wtorek, 18.10.2016

Było jak w ulu!!!

Nie mogliśmy się wszyscy nagadać – ja wychodziłam o 21:20 i wcale nie byłam ostatnia!!

Rozważaliśmy Słowo z Dziejów Apostolskich, 16,16-24 – rozeznane tydzień wcześniej na dodatkowym spotkaniu dla rozeznających – i jak się okazało – bardzo trafione, dotykające wielu spośród nas, powodujące obfite dzielenie….

Pamiętajmy w modlitwie codziennej o Wspólnocie, o chorych….

Chętni na rekolekcje zgłaszają się u Sławka, on będzie zapisywał, czy ktoś nie dostał jego maila z terminami???

Za tydzień nasze zwykłe spotkanie, zdecydujemy co ze Msza św. w listopadzie –  Wszystkich Świętych przypada we wtorek, więc naszej mszy św. nie będzie, w następny wtorek mają Mszę św. Filipianie i możemy do nich dołączyć – lub zrobić zwykłe spotkanie, zastanówcie się…

Wtorek, 11.10.2016

Nie starczyło nam Zdrowasiek, jak odmawialiśmy różaniec na koniec – to bardzo miłe, prawda??

Rozważaliśmy słowa psalmu  z poprzedniowtorkowej Mszy św. – psalm 139, 1B-3, 13-15, doświadczyliśmy spokoju płynącego z tych Słów i dajmy im popracować w nas w tym tygodniu….

Rozmawialiśmy o formacji nam niezbędnej, planowaliśmy wyjazdy do Magdalenki – Sławku, prosimy prześlij nam jeszcze raz plan rekolekcji  a podkuchenni – proszą o rozeznanie w Magdalence ostatniego weekendu listopadowego lub pierwszego grudniowego dla naszej posługi!!!!

Wtorek, 04.10.2016

Kochani!

wczoraj była nasza comiesięczna Msza św. – po raz pierwszy z ks. Bogdanem i było bardzo pięknie – zwłaszcza te chwile milczenia bardzo były potrzebne, bo na ogół mieliśmy ich mało..

.. za tydzień nasze zwykłe spotkanie …

Zachęcamy do wyjazdu do Częstochowy na Wielką Pokutę – jedzie z naszej Parafii autobus, tylko trzeba się zapisać w zakrystii lub u Marylki.

Wtorek, 27.09.2016

Wczoraj rozważaliśmy 2  Czytania – Mt 9, 35 – 38   oraz   1 Kor. 1, 26-31, bardzo poruszające i bardzo poruszające świadectwa…..

Jak wiele znaczy dla mnie ta Wspólnota i to dzielenie Słowem, to cotygodniowe zanurzenie się w Nim, wracanie w do Niego w pędzie tygodnia…..wspólna Modlitwa…. w tym tygodniu modlimy się za tego, kto stał obok po prawej stronie – pamiętajmy o tych, których nie było – módlmy się za siebie nawzajem!!

Za tydzień będzie już z nami kapłan.

Magdalenka potrzebuje  obsługi do kuchni i prosi naszą wspólnotę o udział w dyżurach. Czy ktoś byłby chętny?

Wtorek, 20.09.2016

 Kochani !!

W salkach na górze panował wczoraj wielki ruch – modlili się Filipianie, w kawiarence śpiewał zespół, który przygotowuje się do piątkowego wieczoru Miłosierdzia ( o 19:30, jakby ktoś nie wiedział), modliliśmy się my z naszymi najmłodszymi, którzy też mieli coś do powiedzenia a nasze dziewczynki okupowały salkę Neokatechumenatu – działo się działo….Rozważaliśmy Słowo z dnia – z pierwszego czytania- Księga Przysłów, 21, 1-6, 10-13 i każdy z nas coś tu dla siebie znalazł.

Przypominamy o Dniu Jedności  – 01.10.2016 od rana na Wawrzyszewie

Wtorek, 13.09.2016

Rozważaliśmy Słowo z dnia – z pierwszego listu do Koryntian, 12, 12-14 i 27-31 i dzielenie nim  było bardzo liczne i ważne – pozwólmy MU działać w nas, wracajmy do niego w następnych dniach…..
Rozmawialiśmy po spotkaniu o dniu jedności, na który dostaliśmy zaproszenie(01.10.2016 sobota), o wspólnych dla nas rekolekcjach- żeby się gdzieś razem wybrać do Magdalenki  na jakiś weekend ale też na jakiś dzień skupienia tylko dla nas – Ci co byli  wypowiedzieli się, a ci których nie było-może na maila do WSZYSTKICH rzucą jakieś pomysły???
Pamiętajmy o modlitwie za Wspólnotę

Wtorek, 06.09.2016

Kochani!!!!!!!!!!!!!!!

wczoraj na prawdę skończyły się wakacje, było u nas prawie tłoczno!!!!

Serdecznie witamy w naszym gronie naszego nowego duszpasterza ks. Bogdana i dziękujemy za wczorajsze dzielenie. Witamy nowe osoby – mamy nadzieję, że zapuszczą u nas korzenie….Witamy wszystkich, którzy powrócili z wakacji!!!

Rozważaliśmy Słowo, nad którym pochylaliśmy się przez ostatni tydzień – czyli I list do Koryntian, 2, 10-16 – ks. Bogdan proponuje abyśmy rozeznawali Słowo po zakończeniu spotkania na następny tydzień, aby dzielenie na spotkaniu było poprzedzone rozważaniem i działaniem tego Słowa w nas. Ponieważ ks. Bogdana nie będzie przez 2 następne tygodnie, będziemy jeszcze w tym czasie postępować jak poprzednio.

Pamiętajmy o sobie w modlitwie codziennej.

DO ZOBACZENIA ZA TYDZIEŃ!!!!

Wtorek, 30.08.2016

Kochani,
było nas istotnie więcej i modliliśmy się długo i nie chciało nam się wychodzić do domu. Rozważaliśmy Słowo z dnia – Pierwszy List św. Pawła Apostoła do Koryntian 2,10 b-16 – i proponujemy na ten tydzień codziennie rozważać wersety 10 B,11,12 , które opisują Ducha św .- rozpocznijmy z Nim ten nowy rok pracy.

opiekun grupy

ks. Leszek Kwiatkowski MS

Przydatne linki:

unnamed_2

unnamed_3

unnamed_1