Nagrania audio

Niedziela 01 III 2020

Poniedziałek 02 III 2020

Wtorek 03 III 2020

Środa 04 III 2020

 

 

Konferencja ks. Macieja Wilczka MS wyjaśniająca znaki i symbole związane z Poświęceniem kościoła oraz przebieg tej Uroczystej Mszy Świętej. 


Niedziela 17 XI 2019 – homilia ks. Tomasz Źwiernik z podopiecznymi z zakładu karnego z Zamościu   

Poniedziałek 18 XI 2019 – homilia ks. Tomasz Źwiernik

Wtorek 19 XI 2019 – homilia ks. Marek Dziewiecki

Wtorek 19 XI 2019 – Konferencja dla rodzin – ks. Marek Dziewiecki

 

REKOLEKCJE (z powodu problemów technicznych, niestety, nie jesteśmy w stanie udostępnić nagrania z pierwszego dnia Rekolekcji) Poniedziałek 11 III 2019- homilia

Wtorek 12 III 2019- homilia

Środa 13 III 2019- homilia

REKOLEKCJE Niedziela 2 XII 2018- homilia Ludzka dusza wyspą ognia i lodu. O islandzkim kinie, końcu świata i językach semickich… czyli „weź nie gadaj, weź się przytul”.

Poniedziałek 3 XII 2018- homilia O udanych i nieudanych wypiekach oraz życiowym zakalcu, czyli o tym jak wierność Słowu Bożemu gwarantuje szczęście.

Wtorek 4 XII 2018- homilia Czy konie mogą latać? I o słoniku przy paliku… Dyskurs o Bożym miłosierdziu.

Środa 5 XII 2018- homilia Czy świnia była w Betlejem? Rzecz o tym jak Słowo Ciałem się staje bez względu na to co nam się wydaje.

    REKOLEKCJE (z powodu problemów technicznych udostępniamy, niestety, jedynie część Rekolekcji)

Wtorek 27 II 2018- homilia

Środa 28 II 2018- homilia

ŻYJ zPASJĄ

Niedziela 5 III 2017- homilia

Ewangelia: Mt 4,1-11.

Pierwsza niedziela Wielkiego Postu zaprasza nas na pustynię. Bóg wyprowadza nas tak, jak kiedyś Jezusa, byśmy dotknęli świata, przed którym na codzień uciekamy i poznali swoje serce. Żeby żyć w pełni potrzebujemy zmierzyć się z ciemnościami w naszym sercu.

 

Poniedziałek 6 III 2017 – wieczorna liturgia słowa

Ewangelia: J 4,46-54

Jedynie słowo Boga jest orężem, którym możemy odpowiedzieć na pokusy. Bóg zostawił nam słowa, które leczą i scalają naszą pamięć, pomagając nam zobaczyć naszą własną historię zbawienia.

 

Wtorek 7 III 2017 – homilia

Ewangelia: Mt 6,7-15

Człowiek po grzechu czuje się centrum świata. Kuszenie jest perwersją modlitwy, w której człowiek usiłuje zapanować nad Bogiem. Modlitwa “Ojcze nasz…” odwraca ten kierunek pozwalając, by w centrum naszego życia stanął Bóg.

 

Wtorek 7 III 2017 – wieczorna liturgia słowa

Ewangelia: Mt 25,14-30

Przypowieść o talentach pokazuje, że dar i cierpienie są często ze sobą splecione. Kusiciel oszukuje nas usiłując ukazać dary Boga jako życiowy balast. Ny nie ulec tej pokusie potrzebujemy, by Bóg uleczył nasz wzrok.

 

Środa 8 III 2017 – homilia

Ewangelia: Łk 11,29-32

Nawrócenie to akt wiary, pozwalający rozpocząć drogę za Jezusem. Jonasz i królowa Saby mówią o dwóch momentach nawrócenia: odwrócenia się od grzechu i zwrócenia się ku Bogu. Oba są konieczne by zacząć żyć.

 
Renowacja Misji Świętych

ks. Maciej Kucharzyk MS

Z Maryją z La Salette odczytujemy znaki czasów.   W czasie tegorocznego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, już w 1 niedziele Adwentu rozpoczniemy Renowacje Misji Świętych – to czas, który jest propozycją w biegu codziennych dni na wyciszenie, refleksję, pokutę i nawrócenie. Wielu z nas czuje gorycz krzywdy, biedy, wyzysku, bezrobocia, choroby, samotności. Ponadto dochodzą jeszcze nasze słabości, grzechy, wady, złe przyzwyczajenia. To wywołuje często bezmiar cierpienia, lęku, bezradności. A przecież chrześcijanin to człowiek radości i nadziei. Czas powrócić do Boga! Czas uporządkować sprawy swojego sumienia. Czas umocnić swoją więź z Chrystusem.  

1 dzień – Zwolnij w swoim życiu by usłyszeć głos Boga i zobaczyć jakie On stawia znaki na drodze Twojego życia.

 

2 dzień – Czy jestem podpięty „duchowym krwioobiegiem” do Boga i mam z Nim nieustanny kontakt, jak krew która w moim ciele przepływa cały czas? W jakiej kondycji jest moje życie duchowe?

 

3 dzień – Od chrztu świętego jestem we wspólnocie Kościoła i jestem Jego członkiem. Jak dzisiaj świadczę o Rodzinie Kościoła do którego należę, gdy wokoło widać walkę z Kościołem Jezusa Chrystusa?

 

4 dzień – Twoje życie być może jest jedyną księgą, którą ktoś czyta o Bogu… Zapraszam do świadczenia o Nim w codzienności, z uśmiechem, spokojem w sercu… bo to się czuje od Świadka Jezusa!

 


_MG_7830

Rekolekcje wielkopostne 2015 r.

ks. Grzegorz Szczygieł MS

 

O Bogu bogatym w miłosierdzie:

 

Sakrament pokuty jako podstawowe narzędzie miłosierdzia:

 

Współpraca z miłosierdziem:

 


Kurs na modlitwę

ks. Bartosz Seruga MS

Katechezy o modlitwie, które zostały wygłoszone w naszej parafii podczas Wielkiego Postu w 2015 r. – tutaj.