Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji

Aktualności na stronie internetowej wspólnoty.

 

Kurs Nowe Życie z Bogiem (16-18.03.2018 r.)

W dniach od 16 marca do 18 marca 2018 r. odbył się w naszej parafii kurs „Nowe Życie z Bogiem”, w którym wzięło udział 26 osób. Został on zorganizowany i poprowadzony przez ekipę Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Rzeszowa we współpracy z członkami warszawskiej wspólnoty, pod opieką duszpasterza ks. Mirosława.

Po raz kolejny mogliśmy doświadczyć, że żywe i skuteczne jest Słowo Boże, które głoszone było przez braci i siostry SSNE. Bóg każdego uczestnika zaprosił po imieniu na to niezwykłe spotkanie. Słuchacze doświadczyli najpiękniejszej i bezgranicznej miłości Ojca, nawiązali osobistą relację z Jezusem Chrystusem, naszym Panem i Zbawicielem czytając i rozważając Słowo Boże, uczestnicząc we wspólnotowej Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Duch Święty silnie działał w sercach uczestników, obdarowując każdego obfitością swych łask i nieskończoną miłością.

Był to niesamowity czas, pełen darów Bożych, który zakończył się wspólnym świętowaniem w parafialnej kawiarence.

Chwała Panu za te wspaniałe chwile i za wszystkich uczestników!

Gosia

Kurs_NZB


 

Kurs Nowe Życie z Bogiem (8-10.12.2017 r.)

W dniach 8 do 10 grudnia 2017 r., w naszej parafii, odbył się po raz kolejny kurs ”Nowe Życie z Bogiem”, na który zgłosiło się 18 osób.

Kurs został zorganizowany i poprowadzony przez członków wspólnoty Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z naszej parafii, i z Rzeszowa, pod opieką naszego pasterza – ks. Mirosława.

Ekipa prowadząca kurs w prostej i przystępnej formie głosiła, z mocą Ducha Świętego, Dobrą Nowinę. Kursantom została zaproponowana wędrówka drogą prawdy, nadziei i wiary, gdzie mogli spotkać Jedynego, Prawdziwego Boga oraz wejrzeć w swoje dotychczasowe życie z perspektywy wartości zawartych w Słowie Bożym.

To był błogosławiony czas, spędzony na modlitwie osobistej i wspólnotowej,  na rozważaniach i nauczaniu w świetle Słowa Bożego, na wspólnych rozmowach.

Kurs zakończył się niedzielną Eucharystią, na dziękczynienie wspólnie zaśpiewaliśmy bardzo wymowną pieśń: Ofiaruję Tobie Panie mój całe życie me, cały jestem Twój, aż na wieki …. Po Mszy św. udaliśmy się na wspólną agapę.

Ze wzruszeniem patrzyliśmy na rozpromienione twarze uczestników kursu, którzy wracali  do swoich rodzin, domów, spraw z radością.Chwała Panu!

Kasia

Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w tym kursie mamy dobrą wiadomość wczesną wiosną 2018 r. planowana jest kolejna edycja kursu „Nowe Życie z Bogiem”.

KURS_NZzB_12.2017


Kurs Nowe Życie z Bogiem (31.03-2.04.2017 r.)

W dniach 31 marca do 2 kwietnia 2017 r. odbył się kolejny w naszej parafii kurs “Nowe Życie z Bogiem”, w którym uczestniczyło 35 osób.

Kurs zorganizowali i poprowadzili członkowie Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji działającej w parafii wraz z księdzem Mirkiem, i z braćmi i siostrami ze wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej z Rzeszowa. Kursy organizowane są dwa razy w roku i dają niepowtarzalną szansę zbudowania osobistej, i bezpośredniej relacji z Chrystusem.

Trzy dni spędzone razem były nie tylko okazją do wspólnej modlitwy, słuchania słowa Bożego, indywidualnych rozmów, ale także okazją do zobaczenia, że Jezus jest obecny w drugim człowieku i przez niego działa. Tym bardziej cieszy nas tak liczna grupa uczestników, która poddała się Jego woli i działaniu Ducha Świętego. Chwała Panu!

Przemek

Saletyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji jest otwarta na nowe osoby, które chcą docierać do innych z Dobrą Nowiną i doświadczyć działania Boga w swoim życiu. Zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19.00, w sali na 1 piętrze na tyłach kościoła (wejście od ul. Cietrzewia).

IMG_0032


Rekolekcje o liturgii

W dniach 3-5.03.2017 r., w Ośrodku Rekolekcyjnym im. św. Jana Pawła II w Kaniach odbyły się rekolekcje dla Wspólnoty Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Ich tematem była Liturgia – jako źródło wody życia, a prowadzącymi byli ks. Marcin Libera MS oraz pasterz naszej wspólnoty – ks. Mirosław Opiela MS.

Jak na Wielki Post przystało rekolekcje rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową, której rozważania pomogły nam wejść w temat pojednania i przebaczenia. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pozwoliła nam w ciszy i skupieniu przeżywać podarowany nam czas, a podczas sobotniej Liturgii Pokutnej mogliśmy przeżyć nasze pojednanie z Bogiem i ludźmi.

ks. Marcin w katechezach pomógł nam zrozumieć znaczenie i wartość znaków i symboli używanych w liturgii. Zasnuci dymem kadzidła, przyjęliśmy światło świec jako kaganek oświetlający naszą wspólną drogę do Pana… uczyliśmy się także, jak walczyć ze złem, które codziennie próbuje wkradać się w nasze życie i siać w nim niepokój.

W niedzielę dobiegł końca czas naszych rekolekcji – tradycyjnie żal było się rozstawać! Eucharystię zakończyło rozesłanie nas do dalszego ewangelizowania. Pan posyłając każdego z nas powiedział: Przeto idź, a Ja będę przy ustach twoich i pouczę cię, co masz mówić (Wj 4,12), a nasi pasterze dodali: Mówcie o Bogu, jakiego znacie. Umocnieni wspólnie spędzonym czasem, wyruszyliśmy więc w drogę powrotną – do swoich domów, rodzin, znajomych, miejsc pracy…, aby nieść Dobrą Nowinę i opowiadać, jak dobry jest Pan!

unnamed

Renata

_MG_7600_small


Kurs Nowe Życie z Bogiem (9-11.12.2016 r.)

W dniach 9-11 grudnia w naszej parafii odbył się Kurs Nowe Życie z Bogiem, który poprowadziła pięcioosobowa ekipa z Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji z Rzeszowa oraz członkowie tutejszej Wspólnoty wraz z ks. Mirkiem.

W Kursie uczestniczyło 30 osób z Warszawy i okolic. Był to wspaniały czas poznawania Bożego Słowa, przyjmowania Dobrej Nowiny do własnego życia, wspólnej modlitwy i uwielbienia Jezusa.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach Kursu w przyszłym roku!:)

sne


 

Spotkania:

– wtorek, godz. 19.00

– drugi wtorek miesiąca – godz. 19.00 – Eucharystia

Miejsce: zaplecze duszpasterskie (wejście od ul. Cietrzewia).

Pasterz:

ks. Mirosław Opiela MS

Odpowiedzialni:

Aneta Ciechomska

Ewa Krzyżewska-Kuran

Katarzyna Muchacka

Przemysław Pardel

Klaudyna Wyrzykowska

SSNE_logo_PL_200x200

 

Strona internetowa wspólnoty