Czwarta Niedziela Wielkanocna (8 V 2022)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 08.05 — Czwarta Niedziela Wielkanocna

• poniedziałek, 09.05 — Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

• wtorek, 10.05 — Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

• środa, 11.05 — Wspomnienie św. Floriana, męczennika

• czwartek, 12.05 — Dzień Powszedni

• piątek, 13.05 —  Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

• sobota, 14.05— Święto św. Macieja, apostoła

• niedziela, 15.05 — Piąta Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA

1. Przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, połączone z chwilą adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.

2. Ogłaszamy nowe zapisy do przygotowania do sakramentu bierzmowania, uczniów klas ósmych i chętne osoby zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Odbędzie się ono w czwartek o godz. 19:00 w nowej sali koło chóru, wejście z boku budynku kościoła od strony domu zakonnego.

3. Zapraszamy na koncert wdzięczności dla Polaków, jaki wykonają Panie z Ukrainy: Anna i Oksana, mieszkające na terenie naszej parafii w tym trudnym dla nich czasie. Koncert wokalno-instrumentalny odbędzie się w następną niedzielę o 13:30 w naszym kościele.

4.  Wznawiamy nasze wspólne pielgrzymowanie. W najbliższą sobotę organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, oraz do Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku. „Przez Maryję do Chrystusa”. Wyjazd o 6:00 rano z parkingu przed kościołem. Koszt pielgrzymki 80 zł, zapisy w zakrystii lub u ks. Stanisława.

5. Caritas naszej Parafii zaprasza osoby potrzebujące jedzenia lub ubrania do biura które znajduje się z prawej strony kościoła w poniedziałki i środy w godzinach 17:00 – 19:00 i piątki 10:00 – 12:00. Caritas przygotowuje się do Festynu Parafialnego, na który już teraz zapraszamy w dniu 12 czerwca. Rusza z tej okazji zbiórka fantów do loterii, o które prosimy i jednocześnie już za nie dziękujemy. Można je będzie składać do koszy w kościele i biurze Caritas.

6. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy błogosławionego tygodnia.