Druga Niedziela Wielkiego Postu (28 II 2021)


Kalendarz liturgiczny

• niedziela, 28.02 — Druga Niedziela Wielkiego Postu

• poniedziałek, 1.03 — Dzień Powszedni

• wtorek, 2.03 — Dzień Powszedni

• środa, 3.03 — Dzień Powszedni

• czwartek, 4.03 — Święto św. Kazimierza, królewicza

• piątek, 5.03 — Dzień Powszedni

• sobota, 6.03 — Dzień Powszedni

• niedziela, 7.03 — Trzecia Niedziela Wielkiego Postu (początek rekolekcji wielkopostnych)

Ogłoszenia

1. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadzą je państwo Monika i Marcin Gajdowie. Nauki rekolekcyjne będą tradycyjnie podczas Mszy św. od niedzieli do środy. Już dziś zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie z panią Moniką zatytułowanie „Piękno kobiecości” w następną niedzielę o 16.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15 i Drogę Krzyżową, w piątki o 17.15 dla dzieci i dorosłych, a o 20.15 dla młodzieży i dorosłych. 

3. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.00, bp Rafał Markowski udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Prosimy, aby tego dnia udostępnić miejsce w kościele dla młodzieży i ich bliskich.

4. W środę o 19.00, zapraszamy na Liturgię Pokutną. Zaproszenie kierujemy do wszystkich chcących głębiej przeżyć sakrament spowiedzi, obchodzących pierwsze piątki miesiąca, oraz tych którzy już od dawna do tego sakramentu nie przystępowali.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na spowiedź podczas porannej Mszy św. i po południu od godz. 17.30. Chorych, którzy życzą sobie odwiedzin w sobotę, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub telefonicznie.

6. Pod chórem znajduje się skarbona Caritas na jałmużnę wielkopostną. Zwracamy się również z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas naszej parafii, bądź Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży działający przy naszym Zgromadzeniu. Numery KRS i wszelkie potrzebne informacje, znajdują się na stronie parafii.

7. Życzymy Wam wielu łask w nadchodzącym tygodniu.