Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła (12 IX 2021)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 12.09 — Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

• poniedziałek, 13.09 — Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

• wtorek, 14.09 — Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

• środa, 15.09 — Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

• czwartek, 16.09 — Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

• piątek, 17.09 —  Dzień Powszedni

• sobota, 18.09 — Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

• niedziela, 19.09 — Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA

1. Dziś w Kościele przeżywamy beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z wystawą przed kościołem poświęconą nowym błogosławionym – jednocześnie dziękujemy pomysłodawcom i wykonawcom wystawy.

2. W następną niedzielę 19 września przypada 175 rocznica objawienia patronki naszej parafii, Matki Bożej z La Salette. Zapraszamy w niedzielę wieczorem o 20.30 na modlitwę różańcową, apel i procesję ze światłem do figury Matki Bożej Saletyńskiej. Przez cały miesiąc wrzesień, zapraszamy na nabożeństwa saletyńskie, codziennie o 17.30.

3. Schola rodzinna Żywioł wszelki zaprasza przedszkolaków i dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami, do wspólnej modlitwy śpiewem podczas Mszy św. o godz. 11.00. Próby w każdą sobotę o godz. 10.30 w kościele.

4. Przypominamy, że w każdą środę po wieczornej Mszy św. jest Adoracja z możliwością spowiedzi zakończoną o 20.30 modlitwą różańcową, a w piątki o godz. 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś, na godz. 16:00 w kościele.

6. Jutro o godz. 19:00 rozpocznie się kurs: „Biblia o finansach” szczegóły w gablocie.

7. Odnowa w Duchu Świętym dnia 19 września zaprasza na ewangelizację, która odbędzie się w parku Cietrzewia nad stawami od godz. 16:00 do 18:00 – więcej informacji na plakatach.

8. Zachęcamy do zapoznania się z nowymi numerami saletyńskiego pisma “Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”. Numer “Chwalimy Cię Maryjo” jest poświęcony 175 rocznicy objawienia Matki Bożej na La Salette. Znajdziecie w nim artykuły, które mówią o tym, jaką misję saletyni wyznaczają sobie na obecne czasy. Dostępny jest też numer specjalny – „Łzy Maryi” – który powstał dla upamiętnienia stulecia wydania pierwszego „Posłańca”. Przeczytacie w nim między innymi o historii i znaczeniu naszego czasopisma oraz o tym, jak Pan Bóg działał w życiu redaktorów naczelnych. Do wydania został dołączony wyjątkowy prezent – przedruk pierwszego wydania „Posłańca” z 1921 roku.

9. Życzymy wielu łask w nadchodzącym tygodniu.