Dwunasta Niedziela Zwykła (19 VI 2022)

Kalendarz liturgiczny

• niedziela, 19.06 — Dwunasta Niedziela Zwykła

• poniedziałek, 20.06 — Dzień Powszedni

• wtorek, 21.06 — Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

• środa, 22.06 — Dzień Powszedni

• czwartek, 23.06 — Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela

• piątek, 24.06 — Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

• sobota, 25.06 — Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

• niedziela, 26.06 — Trzynasta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

1. W miesiącu czerwcu, zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

2. W dniu dzisiejszym zostały wprowadzone relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbe do naszej parafii, przed kościołem znajduje się wystawa poświęcona Świętemu – dziękujemy pomysłodawcom i wykonawcom tego dzieła.

3. Także dzisiaj przypada 19 –ty dzień miesiąca, czcicieli MB Saletyńskiej zapraszamy na apel przed figurą na placu kościelnym o godz. 21:00.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy parafialnemu Caritas i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i poprowadzenie w ubiegłą niedzielę Festynu Rodzinnego. Dziękujemy za fanty, wsparcie i wszelką pomoc przy organizacji tego wydarzenia.

5. Radę parafialną zapraszamy na spotkanie w środę – 22 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w domu parafialnym.

6. W czwartek 23 czerwca zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Uniwersytetu Biblijnego. Rozpocznie się ono msza św. o godz. 18:00, po której zapraszamy na wykład na temat: „Księga Początków (Rdz 1-11) jako wstęp do całej Biblii”. Ostatnia część spotkania poświęcona będzie wyjaśnieniu kolejnych wersetów czwartego rozdziału Ewangelii św. Jana.

7. Trwamy w oktawie Bożego Ciała, codziennie do czwartku po wieczornej mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy błogosławieństwo dzieci i wianków.

8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. W piątek zapraszamy na przedwakacyjne spotkanie z grami planszowymi. Spotykamy sie o 19.00 w salce za chórem.

10. W następną niedzielę o godz. 11:00 msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o Boże błogosławieństwo na czas wakacji.

11. W dniach 4-7 lipca odbędzie się Saletyńskie Spotkanie Młodych w Dębowcu. Organizujemy grupę z naszej Parafii. Do udziału jest zaproszona młodzież, która ukończyła 14 rok życia. Zapisy i szczegółowe informacje u księży Dawida i Macieja oraz w zakrystii.

12. W dniach 23 wrzesień do 1 października organizujemy parafialną pielgrzymkę autokarową do Medjugorie. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotach. Zapisy i informacje u ks. Stanisława.

13. Dziękujemy za wspólną modlitwę, życzymy pięknego świętowania.