o nas

Pieszczotliwie mówimy o sobie Saletyńskie Boże Krówki. Kim jesteśmy naprawdę? Młodymi ludźmi, którzy starają się rozwijać naszą wiarę. Brzmi fajnie, ale co to znaczy?

Wiara niesie wiele pytań i wątpliwości. Doświadczyliśmy nie raz, że samemu nie jest tak łatwo znaleźć odpowiedzi i wyjaśnienia na nie. Stąd nasza decyzja, że spróbujemy zrobić to razem. To jest słowo klucz w naszej wspólnocie ? Zawsze znajdzie się jakaś odpowiedź, a w skrajnych przypadkach duchowej pustyni i braku pomysłów ratuje nas ksiądz Maciej lub Dawid 😉  Wierzymy też, że każdy z nas jest obdarzony różnymi talentami. Gdy się spotykamy okazuje się, że nas potencjał można nieźle wykorzystać. To też jest dla nas czas odkrywania siebie, poznawania swoich mocnych i słabych stron, a także czerpanie motywacji, by nie stać z tym, co mamy, w miejscu, a pomnażać.

Nie zawsze umiemy sami odnaleźć przekaz Pana Boga w Słowie Bożym. Dlatego razem łączymy siły w burzy mózgów. Ile osób, tyle może pojawić się interpretacji. Może się wydawać, że to będzie siać dezorientację i zamęt w naszych głowach. Wręcz przeciwnie – dla nas jest to jak otwieranie nowych furtek w głowie, wskazywanie miejsc wcześniej, przez nasze badania świata, tak łatwo pomijanych. W ten sposób dostrzegamy te ogromne bogactwo, trzeci wymiar ukryty na tak cienkich, z pozoru dwuwymiarowych stronicach Biblii.

Staramy się również dzielić doświadczeniami, a przez to być sobą. Budujemy atmosferę, gdzie nie musimy udawać, nie musimy chować smutku, ani też hamować radość. Mówimy bezpośrednio gdy zmagamy się z wiarą, mamy trudności z modlitwą, jakie przeszkody mamy na swojej drodze. Jednocześnie sami napędzamy się każdym jednym pozytywnym momentem, szukamy tej radości w każdym dniu i pozwalamy siebie nawzajem inspirować, by móc dostrzegać piękno i szczęście. Gdy jest ciężko staramy się być dla siebie wsparciem i motywacją, a gdy jest radośnie chcemy organizować wyjazdy na rowery i dyskoteki oazowe, żeby móc cieszyć się z łaski, którą obdarza nas Pan Bóg 😀

Wiemy jak dużo pracy wymaga relacja z Panem Bogiem, jak łatwo obecnie może ona być skrzywiona w oczach ludzi, jak wiele rzeczy może przysłonić tę relację – my staramy się o nią walczyć. Często doświadczamy, że razem jest to po prostu łatwiejsze. Dążymy do tego, żeby nasza wiara była wiarą pełną radości i miłości, dobroci i uśmiechu. Jednak nie odrzucamy trudów, zmagań, problemów i niedoskonałości – jesteśmy świadomi, że są częścią naszej drogi. Kiedy upadamy – jest masa osób, które wyciągnie rękę. Gdy Ty niedomagasz – możesz liczyć, że nie tylko Duch Święty się będzie za Ciebie modlić, ale też Ci ludzie, których spotykasz.

Często już doświadczyliśmy tego, że nawet jak przychodzimy na spotkanie i mamy wrażenie, że mało przynosimy – dla Boga to żaden problem. Pomnaża to tak, że zostaje kosz ułomków dla każdego z nas do domu 🙂

Spotkania

Spotykamy się na Mszy Świętej o godzinie 19:30, (część nas służy w asyście liturgicznej, część śpiewa w chórze, część przeżywa Msze w ławce kościelnej – każdy ma swoje miejsce, gdzie najlepiej przeżywa spotkanie z Bogiem). Po Mszy organizujemy albo kolacje wspólnotową, albo Adorację Najświętszego Sakramentu. Nasze spotkania odbywają się w czwartek o 19:30. Nie mamy wyznaczonej godziny kiedy się ono kończy, bo każdy poświęca tyle czasu ile może, a największe gaduły zostają póki się nie wygadają (a często i tak bywa nam mało, ale kończymy z czystej przyzwoitości 🙂 ). Przewodzi nami kierowniczka Katarzyna Wesół i kierownik Michał Topolewski.

Aktualnie spotykamy się na spotkaniach online w czwartki o 19:30.

Tak widzimy swoją wspólnotę.

Jesteśmy Oazą studencką więc zapraszamy osoby z ostatnich klas liceów i wszystkie osoby w wieku okołostudenckim. Bez krępacji!

opiekun

ks. Maciej Wilczek MS