„Otwartość na pełną skalę emocji” – kolejne spotkanie Klubu Mam (3 XII 2021)

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Mam w najbliższy piątek.
 
Na kolejnym spotkaniu będziemy dużo rozmawiały o naszej emocjonalności. Jest to bardzo ważny temat, warto bowiem umieć przyglądać się sobie jak najuważniej, mieć jak najbardziej wnikliwy wgląd we własne potrzeby z których wyłaniają się nasze uczucia i zachowania, tak aby nauczyć się bycia uważną na siebie. Każda z emocji jaką uda nam się wychwycić niesie w sobie ważne informacje dla nas. Nawet te uczucia, które nas uwierają, czasami bardzo trudne do zaakceptowania, są dla nas cenne. Dobrze bowiem, gdy potrafimy doprecyzowywać co się z nami dzieje. Co dzieje się w naszym osobistym, subiektywnie czytanym świecie. W jaki sposób on na nas oddziałuje. Mamy wtedy szansę na ewentualne, korektywne zachowania. Na zaopiekowanie się rzeczywistością jaka nas otacza, w taki sposób, aby była dla nas bardziej przyjazna. Wypracowanie adekwatnych strategii radzenia sobie z trudnościami spotykającymi nas każdego dnia, jest możliwe tylko wtedy, gdy potrafimy rozpoznawać, a dzięki temu adekwatnie zaopiekować się naszą emocjonalnością. Gdy trafnie rozpoznamy swój stan, stwarzamy możliwość, że próbując poprawić swój nastrój nie kupimy kolejnych butów, torebki… nie zagłuszymy emocji lampką wina… nie będziemy próbowały osładzać ich pączkiem…. Zyskujemy możliwość zadziałania w sposób bardziej adekwatny, bardziej zróżnicowany, trafiając precyzyjnie w punkt, stosownie do naszych potrzeb.

Pączek może poprawić nam nastrój, ale tylko na chwilę, jeżeli za kimś tęsknimy, albo zalewa nas poczucie winy. Gdy nie wyregulujmy swojej emocjonalności w sposób bardziej adekwatny, może się okazać, że kolejne pączki wyleją nam się w pasie, a złe samopoczucie i tak pozostanie.
 
Jako drogowskaz do pracy na naszych kolejnych spotkaniach wybrałyśmy książkę Miki Kashtan „Niezwykle świadome życie” inspirowaną NVC M. Rosenberga. Na spotkaniach mamy zamiar opracowywać podrozdziały w taki sposób, aby udało się zastosować wiedzę w nich zawartą w naszej codzienności. Zaczęłyśmy już pracować nad pierwszym, niemniej zaplanowana jest również chwila na kontynuację rozmów na temat tego podrozdziału na najbliższym spotkaniu. Jest więc szansa na nadrobienie zaległości ??

Serdecznie zapraszamy Mamy do inspirującej rozmowy i pracy nad byciem uważną na siebie i otaczający nas świat, przy pysznym ciastku i gorącej herbacie ?
 
Do zobaczenia w kawiarence z tyłu kościoła.