Pielgrzymka

Sanktuaria Maryjne Europy (10 dni)

W 140. Rocznicę śmierci św. Bernadety Soubirous
Warszawa –Baden-Baden –Ars-La Salette – Carcassonne-Lourdes-
Nevers—Altötting -Warszawa
(Pielgrzymka autokarowa)
02.09 – 11..09.2019

Dzień 1
Zbiórka przy Parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Warszawie – ul. Popularna 46. 4:30. Msza św. Przejazd w okolice Baden –Baden, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 2
Śniadanie i przejazd do La Salette (Francja) – najwyżej położonego sanktuarium maryjnego w Alpach, miejsca objawienia Matki Bożej Płaczącej w 1846 roku. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów w Ars, czas na modlitwę i zwiedzanie miejsc związanych z życiem świętego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornej procesji z lampionami.
Dzień 3
Całodzienny pobyt Sanktuarium w La Salette
Dzień 4
Całodzienny pobyt Sanktuarium w La Salette
Dzień 5
Msza święta, śniadanie i przejazd do Carcassonne, średniowiecznego francuskiego miasteczka. Spacer po urbanistycznej zabudowie miasta. Przejazd do Lourdes, leżącego u stóp francuskich Pirenejów, wieczorna procesja maryjna ze świecami, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Lourdes. Śniadanie. Msza święta. Nawiedzenie sanktuarium: Grota Massabielska, Krypta, bazylika Niepokalanego Poczęcia, bazylika Różańcowa, bazylika św. Piusa X (podziemna), bazylika św. Bernadetty. Droga Krzyżowa.
Czas na prywatną modlitwę. obiadokolacja i nocleg. Udział w wieczornej procesji z lampionami.
Dzień 7
Lourdes. Śniadanie.Msza św. Zapoznanie się z miejscami związanymi z życiem św. Bernadetty Soubirous: młyn de Boly, Le Cachot (Loch), dom rodziny Soubirous, czas na prywatną modlitwę.wieczorna procesja maryjna ze świecami, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Przejazd do Nevers – miejsce dalszego życia po Objawieniach w Lourdes św. Bernadety Soubirous, Jej życia zakonnego oraz śmierci. Msza św. Obiadokolacja i nocleg
Dzień 9
Śniadanie. Msza św. przejazd do Altötting (Niemcy) – „niemieckiej Częstochowy”. Msza święta i zwiedzanie duchowej stolicy Bawarii, wizyta w cudami słynącej Kaplicy Łask, bazylice św. Anny, kościele św. Brata Konrada. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 10
Śniadanie i przejazd w drogę powrotna do Warszawy.

Świadczenia:
• przejazd klimatyzowanym autokarem
• noclegi w hotelach 3*
• pokoje 2, 3 osobowe z łazienką
• śniadania i obiadokolacje wg programu
• opieka pilota na całej trasie pielgrzymki
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• codzienna msza św.
• opieka duchowa kapłana na całej trasie
• ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych

Koszt wyjazdu: 450 ERO + 820 PLN

Cena nie obejmuje:
• dopłaty do pokoju 1-osobowego (320 EUR)
. napojów do obiadokolacji
• wydatków osobistych
Zapisy i informacje u Ks. Stanisława Michalskiego tel: 602641109