Rekolekcje dla Wspólnoty Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji 3-5 III 2017

W dniach 3-5.03.2017 r., w Ośrodku Rekolekcyjnym im. św. Jana Pawła II w Kaniach odbyły się rekolekcje dla Wspólnoty Saletyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Ich tematem była Liturgia – jako źródło wody życia, a prowadzącymi byli ks. Marcin Libera MS oraz pasterz naszej wspólnoty – ks. Mirosław Opiela MS.

Jak na Wielki Post przystało rekolekcje rozpoczęliśmy Drogą Krzyżową, której rozważania pomogły nam wejść w temat pojednania i przebaczenia. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pozwoliła nam w ciszy i skupieniu przeżywać podarowany nam czas, a podczas sobotniej Liturgii Pokutnej mogliśmy przeżyć nasze pojednanie z Bogiem i ludźmi.

ks. Marcin w katechezach pomógł nam zrozumieć znaczenie i wartość znaków i symboli używanych w liturgii. Zasnuci dymem kadzidła, przyjęliśmy światło świec jako kaganek oświetlający naszą wspólną drogę do Pana… uczyliśmy się także, jak walczyć ze złem, które codziennie próbuje wkradać się w nasze życie i siać w nim niepokój.

W niedzielę dobiegł końca czas naszych rekolekcji – tradycyjnie żal było się rozstawać! Eucharystię zakończyło rozesłanie nas do dalszego ewangelizowania. Pan posyłając każdego z nas powiedział: Przeto idź, a Ja będę przy ustach twoich i pouczę cię, co masz mówić (Wj 4,12), a nasi pasterze dodali: Mówcie o Bogu, jakiego znacie. Umocnieni wspólnie spędzonym czasem, wyruszyliśmy więc w drogę powrotną – do swoich domów, rodzin, znajomych, miejsc pracy…, aby nieść Dobrą Nowinę i opowiadać, jak dobry jest Pan!

unnamed

 

Renata

 

_MG_7600_small