Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej (16-18 VI 2017)

Sukcesem naszych ministrantów zakończył się, kolejny już, Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej. W dniach 16–18 czerwca Rzeszów gościł drużyny ministrantów i lektorów wraz z ich opiekunami. Zawodnicy z naszej parafii pojechali z ks. Pawłem Golemo i ks. Leszkiem Kwiatkowskim.

W rozgrywkach brało udział 26 zespołów w trzech kategoriach: młodszej, średniej i starszej.

Puchar Mistrzów Europy Saletyńskiej Służby Liturgicznej w roku 2017 wywalczyli: w kategorii młodszej – Olsztyn, w kategorii średniej – Kobylanka, Czechy zaś w kategorii starszej.

Nasi ministranci wywalczyli III miejsce w kategorii średniej. Zwycięzkiego gola w meczu o III miejsce z drużyną z Mrągowa zdobył Konrad Szwarczewski. Gratulacje!!!

Mistrzostwa odbyły się dzięki wsparciu Funduszu Pomocy Dzieciom i Młodzieży w Zakopanem, Wydawnictwa La Salette z Krakowa oraz firmy R-Gol z Ostródy. Honorowy patronat nad turniejem objęli Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz proboszcz parafii pw. Matki Bożej Saletyńskiej ks. Zbigniew Wal MS. Organizatorem rozgrywek było Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań.

Celem zawodów piłkarskich organizowanych dla ministrantów i lektorów z parafii saletyńskich nie jest tylko rywalizacja sportowa. Organizatorzy chcą, by uczestnicy odkrywali sport jako sposób na kształtowanie swojej osobowości, a także by uczyli się zarówno zdobywać sukcesy, jak i odnosić porażki. Celem turnieju jest także integracja młodych ludzi z różnych stron Polski i Europy.

1

2a

3

4

7

8

2

9

10