IV Niedziela Adwentu (24 XII 2017)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela – 24.12 – IV Niedziela Adwentu

• poniedziałek – 25.12 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

• wtorek – 26.12 – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

• środa – 27.12 – Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty

• czwartek – 28.12 – Święto świętych Młodzianków, męczenników

• piątek – 29.12 – Piąty Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego

• sobota – 30.12 – Szósty Dzień oktawy Narodzenia Pańskiego

• niedziela – 31.12 – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy dziś czwartą niedzielę Adwentu a jednocześnie Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św. przed południem będą odprawiane według porządku niedzielnego tzn. o godz. 7, 8, 9.30, 11, i 12.30, natomiast Msze św. o godz. 18 i 19.30 są odwołane.  Zapraszamy, aby zachować tradycyjny, postny charakter dzisiejszego dnia, a Wieczerzę Wigilijną poprzedzić wspólną modlitwą całej rodziny, niech nie zabraknie połamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Zapraszamy Was wszystkich, na uroczystą Pasterkę o północy.

2. Jutro Uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym, oprócz Mszy św. o godz. 7.00 rano i 19.30,  które są odwołane.

3. We wtorek święto św. Szczepana męczennika, Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Podobnie jak w Boże Narodzenie, nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 19.30.

4. Ministranci w przedsionku rozprowadzają dziś sianko na stół wigilijny, można tam również nabyć ręcznie zrobione ozdoby choinkowe. W bocznej nawie są jeszcze opłatki.

5. Za tydzień 31 grudnia, w niedzielę Świętej Rodziny po Mszy św. o godzinie 18.00, zapraszamy na nabożeństwo na zakończenia starego roku.

6. Wizytę duszpasterską tzw. kolędę rozpoczniemy we wtorek 2 stycznia. Szczegółowy plan kolędy zostanie podany w najbliższą niedzielę. Nowych parafian, oraz tych, którzy chcą przyjąć kapłana, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, lub drogą elektroniczna na adres parafii.

7. Życzymy Wam wszystkim radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia, a przede wszystkim doświadczania narodzin Chrystusa w Waszym życiu.