Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (28 V 2017)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 28.05 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

• poniedziałek, 29.05 – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

• wtorek, 30.05 – Dzień powszedni

• środa, 31.05 – Święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny

• czwartek, 1.06 – Wspomnienie św. Justyna, męczennika

• piątek, 2.06 – Dzień powszedni

• sobota, 3.06 – Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

• niedziela, 4.06 – Niedziela Zesłania Ducha Świetego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po Mszy św. o godz. 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, prowadzony przez muzyków grupy NaNowo.

2. Dzisiaj przypada 36 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

3. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież, która chciałaby pojechać na ŚDM do Panamy, a o 20.00 zapraszamy do salek parafialnych, na spotkanie organizacyjne młodzież wyjeżdżającą do Lednicy. Pozostały jeszcze ostatnie wolne miejsca. Informacje i zapisy drogą elektroniczną na adres parafii warszawa@saletyni.pl.

4. Zapraszamy w najbliższy czwartek na adorację w ciszy, po wieczornej Eucharystii.

5. Również dd czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie o godz. 17.30.

6. W piątek, z racji pierwszego piątku miesiąca, zapraszamy na spowiedź od godz. 17.30. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.

7. Zapraszamy w najbliższą sobotę 3 czerwca, na modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00, a zakończy uroczystą Eucharystią około godz. 23.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

8. Jak co roku Caritas wystawia kosz na fanty potrzebne do organizacji Festynu Parafialnego, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 18 czerwca.

9. Rozpoczynamy zapisy na wyjazd na Saletyńskie Spotkanie Młodzieży, które w tym roku odbędzie się w dniach od 10 do 14 lipca w Dębowcu. Informacje znajdują się na stronie parafii, zapisy drogą elektroniczną na adres parafii: warszawa@saletyni.pl

10. Jak co roku Caritas wystawia kosz na fanty potrzebne do organizacji Festynu Parafialnego, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 18 czerwca.

11. Życzymy Wam wszystkim radosnego świętowania i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

    • Bartosz Krudysz, stanu wolnego, zamieszkały w naszej parafii i Kamila Katarzyna Kozak, stanu wolnego, oboje zamieszkali w naszej parafii, zapowiedź druga.
    • Maciej Błażej Kasprzak, stanu wolnego i Agata Aleksandra Figura, stanu wolnego, oboje zamieszkali w naszej parafii, zapowiedź pierwsza.