Niedziela Trójcy Świętej (27 V 2018)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 27.05 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

• poniedziałek, 28.05 – Dzień powszedni

• wtorek, 29.05 – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

• środa, 30.05 – Dzień powszedni

• czwartek, 31.05 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

• piątek, 01.06 – Wspomnienie św. Justyna, męczennika

• sobota, 02.06 – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

• niedziela, 03.06 – Dziewiąta Niedziela zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

1. Dzisiaj Mszy św. o godz. 12.30 przewodniczyć będzie ks. Marian Sajdak MS, posługujący od 48 lat na Madagaskarze. Obchodzi on w tym roku 50 rocznicę święceń kapłańskich.

2. Po Mszy św. o 11.00 nasza schola rodzinna Żywioł wSzelki, zaprasza przed kościołem na kiermasz ciast. Natomiast po Mszy św. o godz. 12.30 przed kościołem rozprowadzane będzie różnego rodzaju rękodzieło z Madagaskaru, zapraszamy aby w ten sposób wesprzeć misjonarzy tam posługujących.

3. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. tego dnia będą odprawiane w następujących godzinach: 7.00, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Jak co roku po Mszy św. o godz. 11.00, wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii: Cietrzewia, Wilczycką, Tomnicką, Sobótki i Cietrzewia. Prosimy parafian o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, w sposób szczególny te, które przystąpiły do I Komunii św. Zapraszamy panów do niesienia baldachimu i chorągwi, a wszystkich do wspólnej modlitwy.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na spowiedź od godz. 17.30, a w sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

5. W następną niedzielę świętować będziemy 25 rocznicę święceń kapłańskich ks. prof. Janusza Kręcidło MS. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. o godz. 12.30, której przewodniczył będzie ks. Janusz.

6. Zapraszamy młodzież na wyjazd na spotkanie młodych w Lednicy w sobotę 2 czerwca. Zapisy drogą elektroniczną na adres parafii, spotkanie organizacyjne we worek o godz. 20.00 w salkach parafialnych.

7.
Jak co roku Caritas wystawia kosz na fanty potrzebne do organizacji Festynu Parafialnego, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 17 czerwca.

7. Życzymy Wam wszystkim radosnego świętowania i Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Sakrament małżeństwa pragną zawrzeć:

  • Grzegorz Wojciech Tarczyński, stanu wolnego, zamieszkały w naszej parafii i Agata Balcerzak, stanu wolnego, zamieszkała w Warszawie zapowiedź druga
  • Wojciech Młynarczyk, stanu wolnego, zamieszkały w naszej parafii i Anna Zofia Andruchowycz, stanu wolnego, zamieszkała w naszej parafii, zapowiedź druga.