Pierwsza Niedziela Adwentu (2 XII 2018)

KALENDARZ LITURGICZNY

• niedziela, 2.12 – Pierwsza Niedziela Adwentu

• poniedziałek, 3.12 – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

• wtorek, 4.12 – Dzień Powszedni

• środa, 5.12 – Dzień Powszedni

• czwartek, 6.12 – Dzień Powszedni

• piątek, 7.12 – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

• sobota, 8.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

• niedziela, 9.12 – Druga Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Rekolekcjami prowadzonymi przez ks. Tomasza Źwiernika rozpoczynamy czas Adwentu. Tradycyjnie nauki rekolekcyjne będą od poniedziałku do środy, podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00, oraz Liturgii Słowa o 19.30. Plan rekolekcji znajduje się w gablocie i stronie parafii. We wtorek i w środę będzie zbierana taca, jako wyraz wdzięczności za posługę rekolekcyjną.

2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Po Mszy zapraszamy dzieci na wspólne śniadanie. Informujemy, że w tym czasie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.

3. W czwartek o 17.00, nasz kościół odwiedzi św. Mikołaj, rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt w zakrystii.

4. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 11.30 w intencji mam, oczekujących na narodziny swoich dzieci, a później na godzinę łaski od 12.00 do 13.00. Wieczorem o 17.00, zapraszamy na uroczysty Akatyst ku czci Matki Bożej. Wieczorna Eucharystia będzie sprawowana, jako Msza św. z II Niedzieli Adwentu.

5. W następną niedzielę młodzież wyjeżdżająca na ŚDM do Panamy zaprasza na kiermasz ciast.

6. W dniach od 14 do 16 grudnia odbędzie się w naszej parafii kurs Nowe Życie z Bogiem. Informacje na temat kursu znajdują się na stronie parafii.

7. Caritas w okresie Adwentu zaprasza do składania do koszów trwałej żywności na paczki świąteczne dla potrzebujących. Jest również skarbona na jałmużnę dla biednych. Podobnie jak w ubiegłym roku jest choinka adwentowa, oraz możliwość wsparcia poprzez cegiełki operacji zaćmy starszej pani, naszej parafianki.