Podaruj albę / komżę

potrzebującym dzieciom ze Wschodu

Twoje dziecko przystąpiło do I Komunii św. jakiś czas temu? Nie wiesz co zrobić z albą / komżą? Możesz pomóc innym dzieciom.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji Archidiecezja Warszawska.
Jeśli nie możecie dostarczyć osobiście na miejsce, możecie przynieść do zakrystii naszego kościoła, a my przekażemy do Archidiecezji.

komunia-alby-wiki

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie ogłosił zbiórkę niepotrzebnych strojów pierwszokomunijnych, które chce przekazać dzieciom z krajów byłego Związku Radzieckiego. Zbiórka odbywa się w Warszawie i trwa do skutku.

Potrzeba co najmniej 200-300 sztuk alb, komży i garniturów pierwszokomunijnych.
Zdaniem prowadzącego zbiórkę ks. Leszka Kryży, dyrektora Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie duże znaczenie dla obdarowanych będzie miało miejsce pochodzenia strojów, które dostaną.
– Na Wschodzie pierwsze Komunie odbywają się przez cały rok, nie tylko – jak w Polsce – w maju. Dzieci będą mogły czuć się wyjątkowo, zakładając odświętne ubrania, a do tego będzie im bardzo miło, że dostały taki prezent od dzieci z Polski – mówi ks. Kryża w rozmowie z Radiem Watykańskim.

Dary można przynosić do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przy Skwerze Kard. S. Wyszyńskiego 6, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15.