XXVII Pielgrzymka z Rzeszowa do Dębowca

12 - 15 września 2019

XXVII Pielgrzymka z Rzeszowa do Dębowca

Wszystkich, którzy pragną udać się na Pieszą Pielgrzymkę z Rzeszowa do Sanktuarium w Dębowcu w dniach 12-15 września (lub tylko na weekend), zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w poniedziałek 9 września o godz. 19.00 w kawiarence.

A tymczasem zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z poprzedniej pielgrzymki: XXVI Pielgrzymka z Rzeszowa do Dębowca

Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Rzeszowa do Dębowca, która odbędzie się w dniach od 12 do 15 września. Koszt pielgrzymki 50 zł + koszty dojazdu.

Jest również możliwość dołączenia do grupy w sobotę lub niedziele (14-15 IX). Trzeba wtedy w piątek wieczorem dojechać do miejscowości Wiśniowa.

Zapisy w zakrystii lub drogą elektroniczną na adres naszej parafii.

Zainteresowanych pielgrzymką rowerową z Rzeszowa do Dębowca odsyłamy na stronę www.rowerowa.eu.

Dojazd do Rzeszowa w środę (11 września) po południu lub czwartek rano, jedziemy na własną rękę (swój samochód, pociąg itp.), lub wspólnie komunikacją autobusową. Powrót do Warszawy po pielgrzymce podobnie.

Koniecznie trzeba zabrać ze sobą: śpiwór, karimatę, dobre wygodne buty, coś na słońce, coś na deszcz, pogoda może być różna, kubek, nóż, widelec, różaniec, plastry, bandaż elastyczny. Noclegi i posiłki u mieszkańców miejscowości, przez które będziemy przechodzić. Bagaże jadą samochodem, ze sobą niesiemy podręczne rzeczy w małym plecaku (kto był na pielgrzymce pieszej to wie).

Początek pielgrzymki: czwartek 12 września – Msza św. o godz. 7.00, Kościół Matki Bożej Saletyńskiej w Rzeszowie, ul Dąbrowskiego 71.

Trasa:
Czwartek 12 IX: Rzeszów–Niechobrz–Czudec- Pstrągowa (pierwszy nocleg).
Piątek 13 IX: Pstrągowa–Nawsie–Wielopole Skrzyńskie – Wiśniowa ( drugi nocleg, Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00).
Sobota 14 IX: Wiśniowa–Frysztak–Szebnie–Tarnowiec (ostatni nocleg, Msza św. w kościele parafialnym godz. 18.00).
Niedziela 15 IX: Tarnowiec–Glinik Polski–Zarzecze-Dębowiec (dochodzimy do Dębowca na uroczystą sumę odpustową o godzinie 11, po Mszy św. posiłek i wyjazd do Rzeszowa a potem do Warszawy).

Pielgrzymka rowerowa z Rzeszowa do Dębowca
Dojazd tak samo jak pielgrzymi piesi, z tym ze trzeba zabrać ze sobą rower. Wspólna Msza św. na początek, a dalej rowerzyści jada swoja drogą. Wszelkie informacje i zapisy odbywają się poprzez stronę internetową www.rowerowa.eu.

Uwaga: Dla osób, które przyjadą do Rzeszowa w środę (popołudniu, wieczorem, w nocy), organizujemy nocleg w Domu Zakonnym w śpiworze na karimacie (taki pielgrzymkowy).