Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła (18 IX 2022)

Kalendarz liturgiczny

• niedziela, 18.09 — Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

• poniedziałek, 19.09 — Dzień Powszedni

• wtorek, 20.09 — Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

• środa, 21.09 — Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

• czwartek, 22.09 — Dzień Powszedni

• piątek, 23.09 — Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

• sobota, 24.09 — Dzień Powszedni

• niedziela, 25.09 — Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

1. Miesiąc wrzesień poświęcony jest patronce naszej parafii M.B. Saletyńskiej. Zapraszamy na nabożeństwa ku Jej czci, codziennie o godz.17.30. W środy o tej godzinie nowenna do MBS, o godz. 18:00 Msza św. w intencji złożonych próśb i podziękowań.

2. Od dzisiaj w naszej świątyni, znajduje się Międzynarodowa Wystawa o Cudach Eucharystycznych. Pomysłodawcą i wykonawcą jest bł. Carlo Acutis, rozkochany w Eucharystii. Mawiał: „Eucharystia jest moją autostradą do nieba”. Na ten czas towarzyszom nam relikwie pierwszego stopnia bł. Carla. Zachęcamy do zapoznania się z prezentowanym przesłaniem. Dziękujemy zaangażowanym parafianom, dzięki którym ta wystawa jest z nami.

3. Jutro przypada 176 rocznica Objawienia Pięknej Pani na górze La Salette we Francji. Pragniemy uczcić ten dzień wspólną modlitwą do której zapraszamy: Msza Św. o godz. 18:00, po Eucharystii odczytanie Orędzia MBS, następnie wspólne nabożeństwo Saletyńskie zakończone odśpiewaniem apelu przy figurze MB Saletyńskiej przed kościołem. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. Odpust parafialny będziemy przeżywać w następną niedzielę – kazania Saletyńskie na każdej Mszy Św. Po Mszy św. o godz. 12:30 procesja z figurą MBS dookoła kościoła.

5. Rodziców, którzy w tym roku szkolnym pragną przygotować swoje dziecko do I Komunii Św.
w naszej parafii, zapraszamy dziś na spotkanie organizacyjne o godz. 15:00 w kościele.

6. W czwartek zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Uniwersytetu Biblijnego. Rozpocznie się ono mszą św. o godz. 18:00, po której zapraszamy na wykład: „Dzieje biblijnych patriarchów (Rdz 12-50)”. Ostatnia część spotkania poświęcona będzie egzegezie duchowej kolejnych wersetów czwartego rozdziału Ewangelii wg. Św. Jana.

7. Rozpoczęły się rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. Drugie spotkanie odbędzie się w sali za  chórem (wejście z boku kościoła) w czwartek o godz. 19:00.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer Posłańca, wydanie specjalne poświęcone Objawieniu Matki Bożej na La Salette. Do numeru dołączona jest płyta z pieśniami saletyńskimi.

9. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy Błogosławionego tygodnia.