Parafialny Odpust ku czci Matki Bożej z LaSalette (25 IX 2022)

Kalendarz liturgiczny

• niedziela, 25.09 — Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła

• poniedziałek, 26.09 — Dzień Powszedni

• wtorek, 27.09 — Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

• środa, 28.09 — Wspomnienie św. Wacława, męczennika

• czwartek, 29.09 — Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

• piątek, 30.09 — Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

• sobota, 01.10 — Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

• niedziela, 02.10 — Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

1. Przeżywamy w naszej parafii odpust – dziękujemy Bogu za dar La Salette, łzy kochającej Matki i wszelkie łaski jakie za wstawiennictwem Pięknej Pani otrzymujemy.

Odpust parafialny to także okazja aby podziękować Wam Wszystkim – którzy tworzycie tą żywą wspólnotę wiary. Dziękujemy za Waszą życzliwość, serce, pomysły, zaangażowanie, modlitwy i troskę o parafię.

2. W kaplicy MB Saletyńskiej, w nowo powstałej gablocie, umieściliśmy wota dziękczynne składane przez parafian w ostatnich latach, w podziękowaniu za otrzymane łaski.   Zachęcamy do składania próśb i podziękowań na nowennę do MBS, którą odprawiamy w każdą środę o godz. 17:30. W tych intencjach sprawowana jest Eucharystia o godz. 18:00. Po Mszy adoracja z możliwością spowiedzi zakończona o godz. 20:30 różańcem.

3. W naszej parafii rozpoczyna działalność nowa wspólnota „Siloam” dla studentów i młodzieży pracującej. Celem wspólnoty jest wzrastanie w miłości Jezusa. Duchowość Taizé. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 października o godz. 19:30 w salkach parafialnych. Wspólnotę prowadzi dk. Tomasz Skrzeta MS.

4. W piątki zapraszamy do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.

5. W najbliższy piątek, po wakacyjnej przerwie, zapraszamy do salek z tyłu kościoła na kolejny, już czterdziesty ósmy wieczór gier planszowych. Rozpoczęcie o godz. 19:00.

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca, codziennie o godz. 17.30. Prosimy o prowadzenie modlitwy wspólnoty, według wyznaczonego harmonogramu. W piątek prosimy o prowadzenie różańca dzieci.

8. Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy miłego świętowania.